• Perduota peticija dėl ilgos suėmimo trukmės

  •  

    

   Europos Žmogaus Teisių Teismas (toliau - Teismas arba EŽTT) perdavė Lietuvos Respublikos Vyriausybei Gedimino Vaikšnoro peticiją (Nr. 38263/19), kurioje, remdamasis Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos (toliau - Konvencija) 5 straipsnio (teisė į laisvę ir saugumą) 3 dalimi, pareiškėjas skundžiasi, kad jo kardomasis kalinimas, trukęs ilgiau nei trejus metus, buvo pernelyg ilgas.

    

    

   Iš bylos duomenų matyti, kad pareiškėjas, kuris buvo įtariamas dėl prekybos narkotikais, buvo sulaikytas 2015 m. balandžio 24 d., ir jam buvo paskirtas kardomasis kalinimas, kuris buvo nuolat tęsiamas. Pareiškėjas buvo pripažintas kaltu 2018 m. birželio 5 d. Kauno apygardos teismo nuosprendžiu ir nuteistas 10 m. ir 6 mėn. laisvės atėmimo bausme. Priimdamas apkaltinamąjį nuosprendį, teismas atsižvelgė į ilgą baudžiamosios bylos nagrinėjimo trukmę ir tai, kad pareiškėjas kardomajame kalinime išbuvo ilgą laiko tarpą (ilgiau nei trejus metus), todėl jam skyrė minimalią ar artimą minimaliai bausmę. 

    

   Atsižvelgdamas į perduotoje peticijoje išdėstytas aplinkybes, Teismas vertins, ar pareiškėjo suėmimo trukmė nepažeidė "įmanomai trumpiausio laiko" reikalavimo pagal Konvencijos 5 straipsnio 3 dalį. 

  Atgal